Fenntarthatóság
a ZEISS Vision Care-rel
A fenntarthatóság mindig is hosszú távú sikerünk fontos összetevője volt. A Carl Zeiss Alapítvány vállalataként több mint 100 éve valljuk ezeket az értékeket. Csapatainkkal világszerte azon dolgozunk, hogy megőrizzük Földünk erőforrásait, miközben szemészeti megoldásokat kínálunk, hogy az éles látást biztosíthassuk mindenki számára.
Felelősségvállalásunk érdekében három fő területre összpontosítunk:
Stratégiánk
Fenntarthatósági stratégiánk részeként célunk, hogy 2025-re szén-dioxid-semlegességet érjünk el saját vállalati működésünk terén. Azzal a törekvésünkkel, hogy 2022-ig fő telephelyeinken világszerte megújuló energiára térünk át, hozzájárulunk a Párizsi Éghajlatvédelmi Egyezmény célkitűzéseihez, melyek szerint a globális felmelegedést 2°C alatt kell tartani.
2022
megújuló áramellátás a fő telephelyeinken világszerte
2025
CO2 -semlegesség a saját globális tevékenységeinkre vonatkozóan
Erőforrások optimalizálása
Gondoskodunk arról, hogy szemüvegeink gyártása során kevesebb víz, energia és műanyag kerüljön felhasználásra, és hogy a teljes értékláncban – a félkész lencsék előállításától egészen a kész termékig – kevesebb CO2 -t bocsássunk ki.
Több mint 250 egyedi kezdeményezés keretében igyekszünk napról napra felelősséget vállalni. Kitartóan dolgozunk a fenntartható üzleti gyakorlatok megvalósításán a teljes működés során.
Íme néhány a több mint 250 kezdeményezésünk közül:

Olaszország

100%-ban megújuló energia Varesében1
A víz- és biomassza-energia keverékével a telephely 100 százalékban megújuló forrásokból fedezi energiaszükségletét. A naplózott megújuló villamos energia mennyisége körülbelül 1500 olasz család szükségletét elégítené ki, és évente több mint 1500 tonna szén-dioxid-kibocsátás elkerüléséhez járulna hozzá.
Mexikó

A szennyvíz újrafelhasználása Tijuanában2
Az egyes termelési régiókban tapasztalható vízhiány ellensúlyozására a szemüveglencséket gyártó üzem a működtetésből származó szennyvizet alacsonyabb vízminőségi követelményeket támasztó felhasználási célokra újrahasznosítja. Ez évente körülbelül 100 m3 vízet takarít meg, ami 100 ember éves ivóvízszükségletének kielégítéséhez szükséges mennyiségnek felel meg.
India

Az esővíz újrahasznosítása Bangalore-ban3
A bangalore-i gyár a tetőn lévő 1200 m2-es felületen gyűjti az esővizet, és azt a lencsegyártáshoz használja fel.A bangalore-i gyár a tetőn lévő 1200 m2 -es felületen gyűjti az esővizet, és azt a lencsegyártáshoz használja fel. Így az aszályos időszakban vízhiánnyal küzdő terület lakosai számára elérhetővé válik évente mintegy 690 000 liter fel nem használt kommunális ivóvíz.
Kína

A hő újrahasznosítása a kantoni gyártási folyamatokban4
A sűrített levegős rendszer felújítása mindig magasabb energiahatékonyságot eredményez, ami arra sarkallta kantoni mérnökeinket, hogy a keletkező elszívott levegőt így visszanyerjék, és újra felhasználják a színezőfürdők felmelegítéséhez: ez körülbelül 90 MWh-val kevesebb fogyasztást jelent, ami 30 kínai háztartás energiafogyasztásának felel meg.
USA

Hulladékból nyersanyag lesz Hebronban7
A hebroni üzem partnerségre lépett egy helyi autóipari vállalkozással. A partnerség lehetővé teszi a lencsegyártásból származó elhasznált alkohol újrafelhasználását új, alkoholalapú termékek előállításához szükséges nyersanyagként. Évente mintegy 150 kg potenciálisan káros illékony szerves vegyületet lehet így újrahasznosítani.
Fenntartható termékfejlesztés
Annak érdekében, hogy a lencsegyártás minél fenntarthatóbb legyen, folyamatosan vizsgáljuk és fejlesztjük gyártási folyamatainkat. Olyan módszereket fejlesztünk ki, amelyek lehetővé teszik, hogy egyre kevesebb anyagfelhasználással állítsunk elő lencséket, és az elavult gyártóberendezéseket energiatakarékos eszközökkel váltsuk fel.
Célunk, hogy eltérjünk az öncélú automatizálás hagyományától, és keressük azokat az optimális paramétereket, amelyek alkalmazása a legalacsonyabb energiafogyasztást és a legkevesebb hulladék termelését eredményezheti.
A fenntartható fejlődés szempontjából nemcsak a felhasznált anyagok mennyisége, hanem maguk a nyersanyagok is kulcsfontosságúak. A jelentős számú bioalapú anyag felhasználásával környezetbarát napszemüveglencséket fejlesztettünk ki, ezáltal fenntartható lehetőségeket kínálva ügyfeleinknek.
Társadalmi szerepvállalás
Alapítványi tulajdonú vállalatként elkötelezettek vagyunk a társadalmi felelősségvállalás mellett. Ezért egyik vállalati értékünk a felelősségvállalás. Küldetésünk az éles látás, amely mindenkinek jár.
Ebből a célból támogatjuk a különböző helyi kezdeményezéseket, amelyek ezzel az üggyel foglalkoznak. Sokan nem férnek hozzá a szemészeti ellátás semmilyen formájához, különösen ritkán lakott területeken. Ennek fő oka az, hogy a legtöbb fejlődő vagy szegény régióban nincs meg a látásjavításhoz szükséges szakmai és logisztikai kapacitás.