
ZEISS MyoCare szemüveglencsék
Jobb látás, teljesebb élet.
Az első, életkort is figyelembe vevő lencsekialakítás rövidlátó gyerekek számára a rövidlátás fokozódásának lassítására. A MyoCare mögött a ZEISS innovációja és több mint egy évtizedes tapasztalata áll a rövidlátás fokozódásának kezelésére szolgáló szemüveglencsék fejlesztése terén.
A rövidlátás fokozódását lassító komplett termékcsaládunk életkoralapú kialakítással kétféle változatban.
A rövidlátás világszerte egyre nagyobb aggodalomra ad okot

Egy probléma – több megoldás.
Optikai, orvosi kezelések és kedvezőbb életviteli szokások kialakítása.
A multifaktoriális okozati háttér miatt a rövidlátás kezelésére nem létezik egyetlen univerzális kezelésmód. Valójában több kezelési lehetőség is létezik, optikai és orvosi alapú megoldások egyaránt.
Gyermekek esetében a rövidlátás kezelési módja ideális esetben attól függ, hogy a gyermek mely életkorában alakult ki a rövidlátás, mekkora az aktuális szemtengelyhossz, és az éleslátáshoz szükséges korrekción, az egyéni látásfejlődési ütemen és az általános kockázati besoroláson alapul. A rövidlátás átfogó kezelése az alábbiak kombinációját foglalja magában: az életmóddal kapcsolatos tanácsadás, a szemüveg állandó viselése, valamint a rövidlátás fokozódásának lassítására szolgáló módszerek alkalmazása.

Új lencsekialakítás.
Korrigáló és kezelést szolgáló optikai hatások szimultán létrehozása.
A gyermekek rövidlátásának kezelésére tervezett legújabb szemüveglencséinket a ZEISS miópiamenedzsment terén szerzett több mint egy évtizedes innovációjára és tapasztalatára alapozva, optikai szakértőkkel, például anyag- és látáskutatókkal, szemészekkel és akadémikusokkal együttműködve fejlesztettük ki. A ZEISS MyoCare lencsék kialakítása során figyelembe vettük a bizonyított tudományos kutatásokból, a bizonyítékokon alapuló tapasztalatokból és a hatékony kezelésekből nyert tudományos koncepciókat, beleértve az orthokeratológia, a lágy multifokális kontaktlencsék, a tudomány és a szemüvegek új generációjának alkalmazása során nyert ismereteket.

A megfelelő egyensúly megtalálása a ZEISS C.A.R.E. technológiával.
A különböző optimalizálási paraméterek és a speciális kialakítás tökéletes kombinációja.
Egy hatékony rövidlátás-korrigáló lencsének felül kell kerekednie bizonyos tervezési kihívásokon, és meg kell találnia az optimális egyensúlyt a rövidlátás fokozódásának lelassítása és a jó látás biztosítása között. Ezért a ZEISS rövidlátást korrigáló megoldásainkba a következő jellemzőket építettük be:
- Egy olyan centrális zóna, amely elég kicsi ahhoz, hogy egy hatékony kezelési zónát hozzon létre, ami az éleslátás helyéhez közeli széli területen kedvező optikai hatást vált ki.
- Hozzáadott felületi dioptriaérték a kívánt „relatív miópiás defókusz” létrehozására
- Gondosan megválasztott részterületi tényező a kiváló hatékonyság biztosítása érdekében, a jó viselhetőség megőrzése mellett

ZEISS ClearFocus kialakítás.
A szemek állandó mozgásának figyelembe vétele.
A szemüveglencséknek figyelembe kell venniük a lencsék mögött mozgó szemet, hogy a kívánt korrekció és a myopikus defókusz minden áttekintési pontban megmaradjon. A ZEISS ClearFocus kialakítással biztosított mind gyermek éles látásához szükséges optimális korrekció, mind a kívánt myopikus defókusz hatás minden áttekintési pont esetén. Ez nemcsak a centrális tiszta zónán keresztül történő áttekintés esetén fontos, hanem a lencse perifériájáján való nem szándékos átpillantások és szakaszos szemmozgások szempontjából is.
Ezen felül a ZEISS ClearFocus kialakítás hatékonyan minimalizálja a hyperopikus defókusz kialakulását, szemben a tipikus szférikus egyfókuszú lencsékkel.

Új megközelítés a hatékonyság mérésére.
Az emmetropikus látásfejlődés aránya.
A rövidlátás fokozódását lassító minden egyes beavatkozásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai, azonban mindegyik lehetőség egy közös célt szolgál:
a rövidlátás hatékony kezelését.
A fejlődési mérföldkövek értékes betekintést nyújtanak a gyermek fejlődésének egészséges vagy rendellenes mivoltába. Bizonyos mérföldkövek elérése egy adott életkorban azt mutatja, hogy a gyermek az elvárásoknak megfelelően fejlődik. A normális fiziológiás növekedést és a gyermek jelenlegi növekedését össze kell hasonlítani annak megállapítására, hogy van-e valamilyen nem fiziológiás eltérés.
A ZEISS MyoCare szemüveglencsék a normális fiziológiás értékekhez közelítik a gyermek egyéni látásfejlődési értékeit a szemtengely hosszára vonatkozóan, amely a 10-12 éves gyermekek esetében 86%-al kerül közelebb a normális látásfejlődési értékekhez, a 7-9 éves gyermekek esetében pedig 63%-kal.4

Új, életkori alapon ajánlott rövidlátást kezelő lencsekialakítások
ZEISS MyoCare és ZEISS MyoCare S
A különböző beavatkozásoknak különböző hatásai vannak. Ugyanez vonatkozik a MyoCare termékcsalád két különböző lencsekialakítására is. A kutatási eredmények szerint szignifikáns csoportkülönbség volt a szemtengelyhossz és a korrekciós dioptriaérték változásában az egyfókuszú, csupán korrigáló lencsét viselő kezeletlen csoport és a ZEISS MyoCare lencsét viselő kezelt csoport között. Ennek alapján javasolt, hogy az egyes korcsoportok számára külön lencsekialakítások készüljenek:
- MyoCare® 10 évesnél fiatalabb gyermekek számára
- MyoCare® S 10 éves és idősebb gyermekek számára

Miért válassza a MyoCare® szemüveglencséket?
Ugyanolyan jó látást biztosítanak, mint a hagyományos egyfókuszú lencsék.
Az olyan szemüveglencsék esetében, amelyek hatékonyan kezelik a gyermekek rövidlátásának fokozódását, érdemes a viselő által tapasztalt kényelmet és látásélményt is megvizsgálni. Ezért fontos meghallgatni a gyermekeket.
A gyermekek 98%-a állította, hogy a távoli és közeli látása nagyon jó a ZEISS MyoCare lencsék viselésekor, és a gyermekek 100%-a egy napon belül megszokta a lencsék viselését.4
A móka számára nem szabhatunk határt! A ZEISS MyoCare lencséket viselve a gyermekek továbbra is élvezhetik az olyan tevékenységeket, mint például az olvasás, a szabadtéri játék és a sport. A MyoCare lencsékkel a legjobb ellátást biztosíthatja fiatal ügyfelei számára.
MyoCare® termékcsalád
Jobb látás, teljesebb élet.
-
1
Holden BA, Fricke TR, Wilson DA, Jong M, Naidoo KS, Sankaridurg P, Wong TY, Naduvilath TJ, Resnikoff S, Global Prevalence of Myopia and High Myopia and Temporal Trends from 2000 through 2050, Ophthalmology. 2016;123(5):1036–1042.
-
2
Chen M, Wu A, Zhang L, et al. The increasing prevalence of myopia and high myopia among high school students in Fenghua city, eastern China: a 15-year population-based survey. BMC Ophthalmol. 2018;18(1):159. doi: 10.1186/s12886-018-0829-8.
-
3
Xiong S, Sankaridurg P, Naduvilath T, Zang J, Zou H, Zhu J, Lv M, He X, Xu X. Time spent in outdoor activities in relation to myopia prevention and control: a meta-analysis and systematic review. Acta Ophthalmol. 2017; 9 5 ( 6 ):551- 5 6 6 . d o i: 10 .1111/ a o s .13 4 0 3.
-
4
A Wenzhou Medical University Eye Hospital (Kína, 2021) vezetésében lebonyolított kétéves prospektív, kettős vak, randomizált, kontrollált klinikai vizsgálat, melyet 78 ZEISS MyoCare receptre felírt szemüveglencsét, 72 ZEISS MyoCare S receptre felírt szemüveglencsét és 76 ZEISS Monofocal szemüveglencsét 12 hónapon át viselő rövidlátó gyermek részvételével végeztek. Nem közzétett eredmények.