Intelligens anyagvizsgálat

Intelligens anyagvizsgálat

Anyagtulajdonságok automatizált felismerése mesterséges intelligenciával

Az elemzés során számos anyagot kell pontosan azonosítani. Minden anyagnak megvannak a maga tulajdonságai, amelyek különleges követelményeket támasztanak az anyagelemzéssel szemben. Ez sok időt vehet igénybe, különösen, ha összetett anyagokról van szó, amelyeket több lépésben kell elemezni. Megoldás: Intelligens anyagvizsgálat – mesterséges intelligenciát (MI) alkalmazó anyagvizsgálat.

Mi az az intelligens anyagvizsgálat?

Az intelligens anyagvizsgálat az anyagtulajdonságok automatikus felismerésére és osztályozására, valamint az anyag minőségének és állapotának meghatározására szolgáló módszer. Ehhez olyan technológiákat kombinál, mint a gépi tanulás, a képfeldolgozás és az optikai érzékelő technológia. Az intelligens anyagelemzés számos iparágban alkalmazható, például az elektronikai iparban, a repülőgépiparban, az orvostechnikában, a gépészetben és az alternatív hajtású járműveknél A vizsgálatot az anyagok és termékek tulajdonságainak ellenőrzésére, az anyagminőség és a biztonság biztosítására, valamint a folyamatok hatékonyságának javítására használják.

Az anyagvizsgálati lehetőségek áttekintése

Szemcseméret-elemzés képe

Szemcseméret-elemzés

A szemcseméret-elemzést az anyagszemcsék méretének és eloszlásának vizsgálatára használják az anyagtulajdonságok közötti közvetlen kapcsolat vizsgálata és értékelése érdekében.

Porozitáselemzés képe.

Porozitáselemzés

A porozitáselemzés során az olyan anyagtulajdonságok, mint a keménység, a szilárdság és a szakadási nyúlás, a mikroszkópos képen a pórusok eloszlása segítségével pontosan és teljesen automatikusan értékelhetők a képen.

Részecskeelemzés képe.

Részecskeelemzés

A részecskeelemzés a mintában lévő részecskék méretének, alakjának, számának és eloszlásának meghatározására szolgáló módszer. Ezt az elemzést a termékek és folyamatok minőségének nyomon követésére és ellenőrzésére használják.

Öntöttvaselemzés képe.

Öntöttvaselemzés

Az öntöttvaselemzés az öntöttvas kristályszerkezetének és mikroszerkezetének meghatározására szolgál. Használható az öntvények tulajdonságainak, például a szilárdság, a keménység, a zsugorodás és a kopás jellemzésére, valamint az öntött termékek minőségének ellenőrzésére és optimalizálására.

Többfázisú elemzés képe.

Többfázisú elemzés

A többfázisú elemzés a mintaképben lévő eloszlás fázisszámítása. Így meghatározható a különböző fázisok eloszlása és kölcsönhatása olyan anyagokban, mint az ötvözetek, kerámiák, polimerek és fém-mátrix kompozitok.

Bevonatvastagság-elemzés képe.

Bevonatvastagság-elemzés

A bevonatvastagság-elemzés egy felületen lévő bevonat vastagságának meghatározására szolgáló módszer. Lehetővé teszi a bevonatok vastagságának és homogenitásának mérését, és biztosítja, hogy azok megfeleljenek a meghatározott követelményeknek.

Díjnyertes felhasználói felület az Ön elemzéseihez

A mesterséges intelligencia segítségével az anyagvizsgálatok gyorsabban, hatékonyabban és a legapróbb részletekig elvégezhetők. Hadd mutassuk meg Önnek, hogy a mesterséges intelligencia hogyan nyújthat automatizált megoldást az Ön anyagvizsgálati igényeihez! A ZEISS ZEN core segítségével egy magasabb, intelligens szintre emelheti anyagvizsgálatait. Ahhoz, hogy a szoftver minden felhasználó számára könnyen használható legyen, a ZEISS egy speciális felhasználói felületet fejlesztett ki, amely elnyerte a 2022-es német formatervezési díjat. Ismerje meg a ZEISS ZEN core-t, és használja a mesterséges intelligenciát folyamatainak fejlesztésére.

Az Ön előnyei a ZEISS ZEN core MI szoftverrel végzett intelligens anyagvizsgálatal

  • Munkafolyamatok és szabványok alapján történő munkavégzés

    Szemcseméret-meghatározáshoz, irányított sorozatok összehasonlításához, többfázisú anyagok elemzéshez és rétegvastagságvizsgálathoz, beleértve a grafitrészecskék osztályozását is

  • Intuitív felhasználói felület

    Eredmények néhány kattintással

  • Mesterségesintelligencia-modellek beépítése

    A szoftver standard terjedelmébe tartozik

  • Az összes elterjedt képformátum elemzése

    Az összes bevett képformátum, például JPEG, TIFF, PNG és számos bio- és gyártói formátum elemzése: IMAGIC IMS, dhs, Leica, Olympus, Nikon, FEI, Hitachi, JEOL, Keyence és még sokan mások

A ZEN core anyagvizsgálata részletesen

  • Hegesztett rézcsatlakozó látható szemcsékkel

    Hegesztett rézcsatlakozó látható szemcsékkel

  • SEM kép automatikus szemcseméret-meghatározás hisztogrammal és átlagos szemcseméretszámmal.

    SEM kép automatikus szemcseméret-meghatározás hisztogrammal és átlagos szemcseméretszámmal.

Mi az a szemcseméret-meghatározás?

A szemcseméret-meghatározás a szemcseméret és a szemcsék általános eloszlásának minél egyszerűbb meghatározásáról szól. A felhasználók számára nehézséget jelenthet a részecskeméret-eloszlás pontos és megbízható meghatározása kis részecskeméretű vagy széles méreteloszlású minták esetében. Ezért: Minél jobban felismerhetők a határok és a szemcsék, annál könnyebb az elemzés. A legjobb eredmények eléréséhez még nehéz körülmények között és összetett minták esetén is az intelligens anyagvizsgálatjelentheti a megoldást. A mesterséges intelligenciával végzett szemcseméret-meghatározás kevesebb interaktív utómunkát igényel, mint a kézi elemzés. A kézi elemzések lényegesen hosszabb időt vesznek igénybe, és gyakran utómunkát igényelnek. A mélytanulásnak köszönhetően a ZEISS ZEN core szoftver mesterséges intelligenciája kifejezetten az Ön szemcseméret-meghatározási követelményeihez tanítható be. Ez lehetővé teszi, hogy a lehető legrövidebb idő alatt megbízható eredményeket érjen el, az Ön folyamataihoz igazítva.

Additív módon gyártott alumínium-szilícium minta rutinvizsgálata
Additív módon gyártott alumínium-szilícium minta rutinvizsgálata
Additív módon gyártott alumínium-szilícium minta rutinvizsgálata

Mitől olyan különleges a többfázisú/porozitáselemzés?

A többfázisú elemzés különlegessége, hogy lehetővé teszi a több fázist tartalmazó anyagok fáziseloszlásának meghatározását. A fázis egy anyag elkülöníthető és látható szerkezetét írja le. Ez lehetővé teszi az anyagban lévő különböző fázisok eloszlásának és kölcsönhatásának meghatározását, valamint az anyag tulajdonságaira gyakorolt hatások felismerését. A többfázisú elemzés bevált módszer, különösen az anyagminőség ellenőrzése, valamint az anyagok továbbfejlesztése során. Emellett mélyebb betekintést nyújt az anyagok tulajdonságaiba és teljesítményébe, ami számos iparágban fontos az új termékek és eljárások kifejlesztéséhez.

Az olyan anyagtulajdonságokat, mint a keménység, a szilárdság és a szakadási nyúlás, a fázisok eloszlása és orientációja befolyásolja. A minta struktúráinak pontos és teljesen automatikus elemzése méret, alak vagy orientáció szerint a többfázisú elemzés segítségével láthatóvá tehető. Az additív módon előállított anyagok porozitására vagy a zárványok/üregek százalékos területi eloszlására vonatkozó információk így nyerhetők ki és jeleníthetők meg. A nagyon kis kontrasztú fázisok pontos szegmentálása a ZEISS ZEN core mesterséges intelligenciájának segítségével valósítható meg.

  • AlSi10Mg alumíniumpor MI támogatású vizsgálata
    AlSi10Mg alumíniumpor MI támogatású vizsgálata
    AlSi10Mg alumíniumpor MI támogatású vizsgálata

    Mi az a részecskevizsgálat, és mire használható?

    A részecskevizsgálat a részecskék mérésére és jellemzésére vonatkozik egy adott anyagban vagy közegben. A részecskék különböző méretűek és alakúak lehetnek, és különböző anyagokból, például szilárd anyagokból, folyadékokból vagy gázokból állhatnak.

    A részecskevizsgálatot számos területen, például a kémia, az anyagtudomány, a biológia és a környezettudomány területén használják a részecskék viselkedésének és tulajdonságainak jobb megértésére.

    A ZEN core gépi tanulási eszközökkel és a részecskék mesterséges intelligenciával támogatott osztályozásával támogatja Önt az elemzésben, megtakarítva Önnek a fárasztó kézi utómunkát.

Automatikus öntöttvaselemzés
Automatikus öntöttvaselemzés
Automatikus öntöttvaselemzés

Hogyan működik az öntöttvaselemzés?

Az öntöttvasat gyakran használják precíziós termékek gyártásához, például a gépészetben a biztonság szempontjából fontos alkatrészek esetében. A grafit méretét, alakját és eloszlását, valamint a ferrit-perlit arányt elemzik. Az öntöttvasban lévő gömb- és lamellás grafitrészecskék a folyamat paramétereitől és az anyag összetételétől függenek. Ezek különböző formában és eloszlásban fordulnak elő, és ezért nagy mértékben befolyásolhatják az anyag mechanikai tulajdonságait. E részecskék alakját és méretét a ZEISS ZEN core segítségével munkafolyamat-alapú és egyszerű anyagvizsgálattal elemezheti.

  • Li-ion akkumulátor: Rétegvastagság mérése egy anód réz vezetőfóliáján
    Li-ion akkumulátor: Rétegvastagság mérése egy anód réz vezetőfóliáján
    Li-ion akkumulátor: Rétegvastagság mérése egy anód réz vezetőfóliáján

    A legvékonyabb rétegek is felismerhetőek és mérhetőek?

    Általában a minta egy keresztmetszetét elemzik szegmentálással vagy neurális hálózattal (mélytanulás). A ZEISS ZEN core szoftver képes az emberi szemmel látható információk kiértékelésére. A legkisebb szín-, alak- és méretbeli különbségek is megkülönböztethetők a ZEN mesterségesintelligencia-eszköztár algoritmusait használó intelligens anyagvizsgálattal. Ez lehetővé teszi a rétegvastagságok reprodukálható és félautomatikus meghatározását néhány lépésben, amely szükség esetén interaktív is lehet.

Kérdések a ZEN core-ról

Kérdése van, vagy egyéni tanácsadást szeretne?
Vegye fel a kapcsolatot ZEISS ZEN core szakértőivel!

Próbálja ki a ZEN core-t

Egyszerűen regisztráljon és tesztelje a ZEN core-t ingyenesen – mindenféle szerződéses kötelezettség nélkül. Ismerje meg képelemző és gépi tanulási eszközeinket akár 60 napig.

Űrlap betöltése folyamatban...

Ha további tájékoztatáshoz szeretne jutni a ZEISS-nél történő adatfeldolgozásról, kérjük, olvassa el Adatvédelmi nyilatkozatunkat.